info@maskaya.com.tr

ERİŞİLEBİLİRLİK

Erişilebilirlik, toplumun tüm bireylerinin her yere ve her hizmete bağımsız ve güvenli olarak ulaşabilmesi ve hizmet alabilmesidir.

5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun ve Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliğine göre yasal bir zorunluluktur. Kanun kapsamında mevcut binaların engelli bireylerin bağımsız ve güvenli bir şekilde kullanımına uygun hale getirilmesi için verilen süre Temmuz 2015'de doluyor.

ERİŞİLEBİLİR MİSİNİZ?

Temmuz 2015'den sonra olası bir denetimde binanızın erişilebilirlik standartlarına uygun olmaması durumunda ödemeniz gereken idari para cezası miktarını biliyor musunuz?

Binanızın eksiklerini saptamak için uzman teknik kadromuzla keşif hizmeti sunuyoruz.

Engel insanda değil mekandadır yaklaşımından yola çıkarak herkes için, herkesi kapsayan projelerimizde, 20 yıllık inşaat tecrübemizi yüksek kaliteli ve son teknoji malzemelerle birleştirerek erişilebilir mekanlar yaratıyoruz.

Mevcut tasarımınıza uygun size özel proje ve uygulama çözümlerimiz için bize ulaşın, engelleri kaldıralım.

HİZMETLERİMİZ


Hizmetlerimizle sizlere erişilebilirlik belgesi sahibi engelli dostu bir binada hizmet verebilmenin prestijini sunuyoruz.

Toplumun tamamına uluslararası standartlarda hizmet verebilmenin gücüyle hizmet ağınızın genişlemesini sağlıyoruz.

Uygulamalarımızla sizi Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunun yıllık plan kapsamında ya da şikayet üzerine yapacağı olası bir denetimle uğrayacağınız ağır idari para cezası yaptırımlarından kurtarıyoruz.

Tüm bunları yaparken zamanınızı, maddi kaynaklarınızı, emeğinizi ve çevreyi koruyoruz.

Erişilebilirlik danışmanlığı

Danışmanlık hizmetimiz kapsamında projeleriniz uzman teknik kadromuz tarafından incelenerek erişilebilirlik yönetmeliğine uygunluğu raporlanır. Hazırlanan denetim raporu uygulama öncesi eksiklerinizi görmenizi sağlayarak sizi tadilat yükünden kurtarır.

Keşif

Uzman teknik kadromuz tarafından verilen keşif hizmeti kapsamında binalarınız Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliğinin eki olan Binalarda Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Formu ışığında incelenir. İnceleme sonrasında binanızda forma uygun olmayan bölümler raporlanarak sunulur.

Projelendirme

Binanızda yapılan keşif çalışmasıyla belirlenen eksiklerin giderilmesi için uzman teknik kadromuz tarafından binanızın konseptine ve tasarımına en uygun çözümler üretilir.

Uygulama

20 yıllık sektörel tecrübemiz ve profesyonel ekibimizle, yüksek kaliteyi son teknolojiyle buluşturarak engelsiz mekanlar yaratıyoruz.

Sizlere, kalite ve estetikten ödün vermeden toplumun tamamına hizmet verebilmenin prestijini sunuyoruz.